понеділок, 26 червня 2017 р.

ФОРМУВАННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ В УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

 Використання на уроках математики усних обчислень виховує інтерес, захоплення предметом. Для того, щоб зацікавити учнів математикою, показати її красу, оригінальність, вчителям необхідно систематично виділяти час на уроках на формування в учнів обчислювальної культури.

Для того, щоб зацікавити учнів усними обчисленнями доцільно навести цікаву інформацію про людей, які мали особливі здібності до усних обчислень. Всі люди від природи мають різні здібності, зокрема і здібності до обчислень. У окремих людей здібності до обчислень розвинуті краще, ніж в інших.

Завідувач лабораторії математики, кандидат педагогічних наук Н.І. Салтановська

четвер, 15 червня 2017 р.

Рік математики у м.Хмільнику


Подорож по країні «Математика»
Відповідно до розпорядження  Вінницької  облдержадміністрації від 11.01.2017р. № 7 «Про оголошення Року математики в закладах освіти області» та з метою розвитку математичних здібностей учнів в загальноосвітніх школах міста, внести елемент незвичайного, нестандартного, захоплюючого, розвивати нестандартність мислення, творчу активність, швидку реакцію, виховувати почуття взаємопідтримки, взаємоповаги 13 червня 2017 року на базі НВК: ЗШ І – ІІІ ст. – гімназії № 1 м.  Хмільника відбулося математичне шоу «Подорож по країні Математика». У цьому дійстві взяли участь дві команди пришкільних таборів: «Ерудити ХХІ» - НВК: ЗШ І-ІІІ ст. - гімназії № 1 та «Ерудити» - ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.
Учасники команд та їхні вболівальники, подорожуючи по різних маршрутах, розв’язували цікаві логічні задачі, проявляли свою кмітливість та винахідливість. На святі прозвучали математичні гуморестки, задачі-жарти, пісні про математику. Діти отримали емоційно-позитивний заряд. Кожен із них, враховуючи свої індивідуальні особливості та інтереси, працював із захопленням. Під час заходу учні дізналися багато цікавого, нового і корисного з математики.
         Переможців та переможених не було, діти весело та захоплююче провели час і на закінчення отримали подарунки.

Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів: уяви, спостережливості, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння, доведення тверджень. Ми переконалися, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.

Методичний кабінет управління освіти

Хмільницької міської ради  С.В. Ілюхіна